Nowoczesne biuro

Nowoczesne biuro

Wiele firm chwali się, że stosuje zasady społecznej odpowiedzialności biznesu. Wiele z nich podkreśla jak bliska jest im ekologia i dbałość o środowisko. Warto uczynić ten fakt atutem swojej firmy i podkreślać go na wiele sposobów – nie tylko poprzez wykorzystanie nowoczesnych, przyjaznych środowisku technologii produkcji i naturalnych materiałów, ale także w innych dziedzinach. Tym razem podpowiadamy jak urządzić pomieszczenia biurowe w stylu eko.

Styl i oszczędność

Biuro stworzone w stylu eko może być jednocześnie stylowe i eleganckie, a z drugiej strony stworzone bardzo oszczędnie. Ale to nie wszystko, bo takie podejście do urządzania biura zaskarbi nam przychylność opinii publicznej. Firma od razu będzie postrzegana, jako ta, która przemienia swoje słowa w czyny, taka, która jest nowoczesna i kreatywna.

Materiały

Sklejka, plastik i inne sztuczne materiały powinny pójść w odstawkę. Alternatyw jest wiele – cegła, drewno, szkło, kamień, naturalne tkaniny. Warto skorzystać z propozycji firm, które robią stylowe meble z palet, można wykorzystać starą cegłę pochodzącą z rozbiórki budynków i inne surowce odnawialne. Doskonale sprawdzą się podłogi drewniane warszawa.

Inspirujące wnętrza

Coraz częściej klienci i pracownicy firm są przyzwyczajeni do jednakowych standardów w zakresie wystroju wnętrz w wielkich korporacjach. To sprawia, że ginie indywidualność i kreatywność. Jeśli więc w Twojej firmie nie jest konieczna unifikacja, to warto ją wyróżnić. Przyjemnie urządzone wnętrza, będą przyjemnym miejscem zarówno dla klientów, jak i pracowników. Pamiętajmy, że biuro zyska zupełnie inny wygląd, jeśli wprowadzimy do niego antyki czy intrygujące przedmioty z odzysku – piękne zdobione ramy od obrazów, nietypowy drewniany wieszak na płaszcze, ciekawy fotel zamiast tradycyjnego krzesła obrotowego mogą zdziałać bardzo dużo.

Jeśli w naszej pracy liczy się kreatywność, ponieważ prowadzimy agencję reklamową, biuro projektowe, agencję eventową lub inną podobną działalność, to takie biuro również będzie naszą wizytówką.

„Kropka nad i”

Dopełnieniem biur w stylu eko będą piękne, zielone rośliny, które dodatkowo korzystnie wpłyną na jakość powietrza we wnętrzu. Do tego warto wprowadzić zasady dbałości o środowisko w codziennej pracy (wyłączanie urządzeń z prądu po pracy, przesyłanie dokumentów drogą elektroniczną zamiast drukowania, zastosowanie energooszczędnego sprzętu itd.) i już możemy prowadzić firmę zgodną z naszymi założeniami.