Fit-Out powierzchni biurowych

Fit-Out powierzchni biurowych

Chcąc wynająć powierzchnię biurową, lokal handlowy lub budynek użyteczności publicznej, można się domagać usługi kompleksowego fit-outu czyli kompleksowego wykończenia powierzchni, tak aby dostosować ją do potrzeb najemcy. Zazwyczaj zakres prac i budżet jest ustalany w drodze negocjacji. Koszty ponosi wynajmujący, choć najemca może dołożyć swój budżet jeśli ma nietypowe lub wyjątkowo kosztowne potrzeby.

Zakres fit-out

Usługa realizowana przez niezależnych wykonawców może obejmować prace montażowo-budowlane, wykonanie instalacji wewnętrznych, w tym klimatyzacji, wentylacji, instalacji grzewczych, sanitarnych, przeciwpożarowych i innych instalacji technicznych, jak również wyposażenia w niezbędne meble, również do pomieszczeń socjalnych. Firmy, które kompleksowo realizują fit-out lokali komercyjnych tworzą projekt na podstawie dokładnych informacji dotyczących struktury firmy, organizacji pracy i wielu innych aspektów. Dzięki temu najemca otrzymuje lokal w pełni dopasowany do oczekiwań. Z kolei wynajmujący nie musi się martwić realizacją projektu, gdyż wszystkie prace wykonawcze są realizowane „pod klucz”.

Korzyści dla obu stron

Jak wspomnieliśmy, najemca zyskuje pomieszczenia spełniające jego oczekiwania i pozwalające mu na efektywną pracę i funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni. W ten sposób jako pracodawca zapewnia też maksymalnie wygodne warunki pracy. Wynajmujący z kolei dokładając starań, by pomieszczenia były przystosowane do potrzeb najemcy, zapewnia sobie długotrwałą współpracę, ponieważ najemca nie będzie chciał po krótkim czasie zmieniać lokalu na nowy jeśli ten spełni jego oczekiwania. Dostosowanie pomieszczeń sprawia też, że podnosi się standard lokalu, a tym samym można oczekiwać wyższych opłat za wynajem.

Aby obie strony były usatysfakcjonowane należy powierzyć usługę fit-out specjalistom w tej dziedzinie, a także wybierać najlepsze rozwiązania, które posłużą przez wiele lat i zapewnią maksymalny komfort pracy. Nie warto oszczędzać ani na materiałach, ani na instalacjach, bo dzięki temu przez wiele lat zachowają nienaganny stan, a instalacje będą pracować bezawaryjnie.