Księgowość

Księgowość

Prowadząc własną firmę do naszych obowiązków należy skrupulatne prowadzenie szeroko pojętej księgowości. Możemy samodzielnie prowadzić księgowość swojej firmy, na co decyduje się część osób przede wszystkim prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Można skorzystać z możliwości zlecenia obsługi księgowej i kadrowo-płacowej zewnętrznemu biuru rachunkowemu. I ostatnią możliwością jest zatrudnienie księgowej we własnej firmie. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.

Koszty

Samodzielne prowadzenie księgowości to przynajmniej teoretycznie zerowy koszt, ale jednocześnie duża ilość poświęconego czasu. Często nie jesteśmy biegli w dziedzinie rachunkowości i nawet proste czynności mogą nam pochłaniać czas oraz energię. Biuro rachunkowe sopot oferuje kompleksowe usługi w rozsądnych cenach. Korzystając z usług biura płacimy dokładnie za tyle spraw ile realizuje biuro, możemy więc w zależności od naszych potrzeb poszerzać lub zwężać ilość usług księgowych, które oddajemy w ręce biura. Najdroższą opcją jest zatrudnienie księgowej we własnej firmie. Trzeba tu wliczyć koszty pracownicze, konieczność wyposażenia stanowiska pracy, zakup komputera i oprogramowania, szkolenia, kursy, zakup literatury podatkowo-finansowej etc.

Kompleksowe usługi

Jeśli księgowość to nie nasza dziedzina, to prowadząc samodzielną księgowość można mieć problem z wieloma aspektami. Biuro rachunkowe https://www.biurorachunkowerr.pl/ zapewni nam pod tym względem szeroki zakres usług, ponieważ zatrudnia pracowników wyspecjalizowanych w różnych dziedzinach. Poza standardowym pakietem usług można więc liczyć na doradztwo podatkowe, finansowe, pomoc w zakładaniu firmy, a nawet doradztwo w niektórych aspektach prawnych. Znów w tym zestawieniu gorzej wypada zatrudnienie własnej księgowej, ponieważ trudno oczekiwać od jednego pracownika, że będzie się specjalizował we wszystkich dziedzinach. To zaś może rodzić konieczność zatrudnienia kolejnej osoby, co jednak podraża koszty prowadzenia działalności.

Dostęp do dokumentów

Księgowy, którego zatrudniamy może zachorować, iść na urlop, a także w każdej chwili zrezygnować z pracy. Każda taka sytuacja może być problematyczna dla firmy, bo możemy nie mieć nikogo na zastępstwo, a wdrażanie nowych pracowników trwa i jest kosztowne. Korzystając z usług biura nie interesują nas sprawy pracownicze, bo biuro musi być dostępne dla nas przez cały czas w godzinach pracy. Nowoczesne biura księgowe prowadzą także elektroniczne archiwum umożliwiając nam dostęp do dokumentacji niezależnie od tego gdzie się znajdujemy i czy biuro księgowe jest w danym momencie czynne.