Deratyzacja

Deratyzacja jest kluczowym zabiegiem, który pomaga w pozbyciu się niechcianych gryzoni – głównie szczurów i myszy. Jest potrzebna nie tylko ze względów higienicznych, broniąc nas przed chorobami przenoszonymi przez te zwierzęta, ale również z racji prawnej. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak przebiega deratyzacja, jakimi metodami jest wykonywana i kiedy jest wymagana.

Czym jest deratyzacja?

Jak już zostało wspomniane, deratyzacja to szereg zabiegów, który ma za zadanie zmniejszenie, a w efekcie końcowym zniwelowanie liczebności gryzoni. Bez deratyzacji bardzo trudno byłoby utrzymać higienę w jakimkolwiek miejscu, gdyż szczury i myszy są bardzo płodnymi zwierzętami. Gryzonie te są jednocześnie bardzo inteligentne, odporne na niekorzystne warunki i potrafiące przeżyć na bardzo małej ilości pożywienia. Jakikolwiek obszar bliski ludzi jest wyposażony we wszystko, czego im trzeba – ciepło i pożywienie. Nic dziwnego, że rozmnażają się wtedy błyskawicznie.

Co ciekawe, prawo nie określa, jak deratyzacja powinna przebiegać, co sprawia, że można znaleźć wiele firm, które proponują inne rozwiązania tego problemu. Warto wybrać taką, która sprawi, że pozbędziemy się na długo uciążliwych gryzoni – na pewno nie powinniśmy robić tego sami, gdyż potrzeba do tego specjalistycznych środków, jak i umiejętności.

Deratyzacja z Reparo – jak przebiega?

Wszystko zacząć się musi od oznaczenia terenu, na którym przebiegać będzie deratyzacja, gdyż substancje tam używane mogą być toksyczne. Teren trzeba dokładnie sprawdzić, aby znaleźć wszystkie możliwe zakamarki, w których mogłyby ukrywać się skupiska szczurów. Metoda pracy zostaje dobrana pod względy budynku, jak i samej ilości gryzoni.

Bardzo ważne, aby stosować trutki o opóźnionym czasie działania. Zapobiegnie to sytuacji, gdy natychmiastowa śmierć szczura odstraszy resztę kolonii od poczęstowania się zatrutym jedzeniem. Deratyzacja w ten sposób może trwać nawet kilka dni. Bardzo ważna jest stała opieka nad nieruchomościami, gdyż problem może początkowo nawracać. Deratyzacja Gdynia, którą oferuje firma Reparo oferuje pełną opiekę nad budynkiem, instalację, jak i uzupełnianie urządzeń deratyzacyjnych.

Na koniec procesu martwe gryzonie są zbierane i utylizowane. Dokumenty zostają wypełnione, aby cały proces deratyzacji został na piśmie.

Jak widać, deratyzacja jest całkowicie konieczna do zachowania higieny w miejscu pracy i w domu. Choroby zakaźne przenoszone przez gryzonie są bardzo niebezpieczne dla człowieka, więc warto zaufać specjalistom, którzy szybko i sprawnie pozbędą się problemu.