jak zacząć dzień

Czytając biografie ludzi sukcesu, a także wywiady przeprowadzane z nimi, można zauważyć, że większość dni zaczyna się u nich podobnie. Dlatego nie ulega wątpliwości, że poranek jest ważnym etapem, który ma wpływ na całą resztę dnia. Podpowiadamy jak doskonale zacząć dzień.

Przygotowania

Idealny poranek musi być poprzedzony kilkoma czynnościami. Przede wszystkim poprzedniego dnia należy przygotować sobie wszystko co będzie potrzebne rano – odzież, dokumenty do pracy, laptop i inne rzeczy. Można nawet pójść o krok dalej i nalać wodę do czajnika, przygotować kubek z nasypaną kawą, przyszykować pudełko na drugie śniadanie etc. Poza tymi rzeczami, dobrze jest przygotować plan na kolejny dzień. Doskonale w tej roli sprawdzi się planner lub kalendarz.

Pobudka

Mało kto wstaje bez przestawiania budzika na kolejne „drzemki”, jednak warto ten nawyk w sobie zwalczyć. Zamiast tego dobrze jest wstać po pierwszym, maksymalnie drugim alarmie i od razu podjąć działania, które nas rozbudzą. Należy rozsunąć zasłony lub zwinąć rolety, przewietrzyć sypialnię, pościelić łóżko. W ten sposób zmieniając światło i temperaturę przekonujemy organizm, że już jest dzień, a pościelenie łóżka sprawi, że do niego nie wrócimy w chwili słabości. Dobrym pomysłem jest też chwila na rozciąganie się i kilka porannych ćwiczeń.

Pierwsze kroki

Szybka wizyta w łazience, a potem wypicie szklanki wody to najlepsze co można zrobić dla swojego zdrowia. Potem dopiero przychodzi czas na śniadanie i kawę. Śniadanie powinno byś doskonale zbilansowane, ponieważ daje energię na cały dzień, a przy tym lekkie, abyśmy się po nim dobrze czuli. Jak wyglądają idealne śniadania podpowie każdy dietetyk online. Koniecznie trzeba też sobie przygotować drugie śniadanie do pracy.

Przed wyjściem do pracy

Zanim ubierzemy się i wyjdziemy do pracy, należy jeszcze zrobić kilka ważnych rzeczy. Pierwsza to przejrzenie planu dnia, który przygotowaliśmy dzień wcześniej. Druga to chwila medytacji, aby poprawić sobie nastrój. Oczywiście nie chodzi o siedzenie w pozycji kwiatu lotosu i powtarzanie mantr, ale o chwilę wyciszenia się. Najlepiej stanąć przy oknie i popatrzeć w ciszy na otoczenie, słońce, niebo, pozwalając myślom swobodnie płynąć. Poranek to też czas, który warto wykorzystać na swój rozwój. Dobrze jest poświęcić choć kilka minut, by przeczytać wartościowy artykuł czy przeczytać fragment książki. Świetne są też audiobooki, które mogą nam też towarzyszyć w drodze do pracy.