koszulki

koszulkiFashion victim (ofiara mody) to osoba, która bez zastanowienia, zupełnie ślepo podąża za trendami. Takie osoby kupują i noszą to, co akurat jest na topie, nie sprawdzając czy dana rzecz do nich pasuje. A przecież nie o to chodzi w modzie. Kolekcje wielkich projektantów, stylizacje gwiazd show biznesu, całe kolekcje znanych marek mają nas inspirować i pozwalać tworzyć własny, unikalny styl.

Ubrania dopasowane do figury

Kupując rzeczy dobrze jest dopasować stroje do swojej sylwetki, tak aby podkreślać jej atuty i ukrywać mankamenty. Dlatego nawet jeśli w modzie jest dany fason spodni, sukienek czy bluzek, ale nie pasuje on do figury, lepiej z niego zrezygnować. Podobnie jest z doborem rzeczy odpowiednio do wieku czy sytuacji. Nie obronimy się modną rzeczą, jeśli będziemy wyglądać dziecinnie lub nad wyraz elegancko.

Koszulki i bluzy z nadrukami

T-shirty, bluzy, czapki, torby i inne ubrania oraz dodatki z nadrukami to fajny element, który pozwoli odmłodzić trochę wizerunek, dodać sobie luzu i odrobiny nonszalancji do codziennych stylizacji. Jednak konieczne jest przyjrzenie się temu co zawiera dany nadruk. Inaczej stylizacja może wydać się banalna lub nawet śmieszna. Dlatego lepiej odłożyć na bok koszulkę z zespołem muzycznym, którego nawet nie znamy albo zupełnie przypadkowy nadruk. Dużą lepszą opcją jest stworzenie własnego napisu lub wzoru. Kreator koszulek, który bez trudu można znaleźć w internecie pozwoli w łatwy i szybki sposób stworzyć swój własny napis lub grafikę na odzież i akcesoria. W ten sposób, można nie tylko stworzyć unikalną rzecz, ale też z pomocą stroju wyrazić ważny dla nas przekaz.

Świadomy wybór

Aby nie stać się ofiarą mody należy świadomie dokonywać wyborów. Należy kupować i nosić takie ubrania i dodatki, które podkreślają osobowość i indywidualny styl, a nie są chaotyczną mieszaniną modowych trendów. Moda jest naturalnym źródłem ekspresji i warto z tej jej cechy korzystać na każdym kroku. Trzeba też pamiętać, że często mniej znaczy więcej, a także, że warto sięgać po ponadczasowe klasyki. Są klasykami nie bez powodu.