Idąc z duchem czasu coraz więcej osób decyduje się, aby zdjęcia i filmy z ważnych wydarzeń przechowywać w wersji elektronicznej. Łatwiej jest się nimi dzielić z rodziną i przyjaciółmi, gdyż wystarczy przesłać je emailem, ale przede wszystkim zajmują mniej miejsca. Do tego do setek, tysięcy zdjęć mamy dostęp w niemal każdym miejscu na świecie patrząc na nie w swoim telefonie, czy logując się na chmurę.

Musimy się jednak liczyć z czymś, o czym myśleć nie chcemy, a mianowicie ze stratą plików spowodowaną wirusem, błędem w systemie czy fizycznym uszkodzeniem nośnika. Takie przykre niespodzianki niestety mają miejsce częściej, niż byśmy chcieli. Złośliwość przedmiotów martwych może nas pozbawić wspaniałych zdjęć nawet z okresu kilku lat. Dlatego tak ważne jest zrobienie kopii zapasowej na innym nośniku elektronicznym.

Zadbajmy o nasze wspomnienia

Niektóre wspomnienia są dla nas szczególnie ważne. Pierwsza randka, ślub, narodziny dziecka, jego chrzest, komunia… Takich okazji jest wiele i każdy z nas ma swoje własne, prywatne wydarzenia, które stanowią dla niego bukiet najpiękniejszych wspomnień. Może będzie to cudowna wycieczka do Paryża? Może wspaniały tydzień w spa z najlepszą przyjaciółką? A może kibicowanie na stadionie podczas wygranego meczu reprezentacji Polski? Każdy z nas ma takie momenty, które chce jak najdłużej zatrzymać w pamięci i sercu. Często uwieczniamy je na zdjęciach przechowywanych na dysku. Wyjątkowe wydarzenia domagają się jednak równie unikalnej oprawy, która sama w sobie będzie przywoływać pozytywne emocje. Dlatego warto przygotować zapasową kopię plików zdjęciowych na nośniku, który będzie służył wyłącznie na przechowywanie właśnie ich.

Doskonałą propozycją będzie tu drewniany pendrive z grawerem w pudełku, pełniący kilka funkcji wraz z podstawową, to jest przechowywaniem informacji. Przede wszystkim taki pendrive jest unikalny i na pewno przypadkowo nie pomylimy go z żadnym innym. Grawer może wskazywać konkretne wydarzenie, np. „Chrzciny Ani” albo „Finał 2019”. Dzięki temu unikniemy jakże prozaicznego, ale też nieprzyjemnego przypadkowego utracenia danych, gdy chodząca już do szkoły Ania będzie potrzebowała pożyczyć od na spendrive. Do tego umieszczony i przechowywany w specjalnym, również oznaczonym pudełku z pięknego drewna uniknie przypadkowego zniszczenia. Nasza kopia zapasowa, chroniona przed czynnikami zewnętrznymi, będzie całkowicie bezpieczna a my spokojnie będziemy mogli w razie potrzeby sformatować dysk.

Nie tylko dla siebie

Również nasi bliscy mogą ucieszyć się ze stylowego prezentu jakim jest pendrive z grawerem w pudełku a na nim zdjęcia wnucząt lub film z życzeniami od całej rodziny. Można też przed kamerą wyrazić swoje uczucia zgrawszy je na pendrive z tematycznym napisem i ofiarować tej jedynej dla nas osobie. Czasem trudno jest wyrazić to, co naprawdę czujemy patrząc komuś w oczy. Piękna forma i wyjątkowa treść z pewnością będą stanowiły prezent, który ucieszy obdarowaną osobę. Pudełko może mieć kształt serca, które dodatkowo podkreślą szczerość naszego wyznania.

Oryginalny i praktyczny pendrive z grawerem w pudełku z drewna to wyjątkowy upominek dla siebie lub dla kogoś bliskiego. Piękny i trwały pozwoli bezpiecznie zachować nasze specjalne wspomnienia.