pozycjonowanie

pozycjonowanie

Black Hat SEO to w przeciwieństwie do White Hat SEO cały szereg metod, które są niezgodne z wytycznymi wyszukiwarek internetowych. Takie działania są karane i grożą nie tylko utratą pozycji w wyszukiwarce, ale nawet całkowitym usunięciem strony z wyników wyszukiwań. Warto więc wiedzieć jakich działań unikać, mimo, że dzięki nim można osiągnąć wysokie pozycje w krótkim czasie.

Metody Black Hat SEO

Do jednych z najpopularniejszych i zakazanych metod należy ukrywanie treści. Teksty na stronie powinny być widoczne zarówno dla użytkowników, jak i dla robotów wyszukiwarki. Wszelkie działania takie jak zamieszczanie treści w kolorze tła, chowanie treści za obrazkami i inne podobne praktyki są niewłaściwe.

Kolejna metoda dotyczy słów kluczowych. Strona powinna stosować słowa kluczowe w rozsądnej ilości i powinny być one rozmieszczone naturalnie w tekście. Powielanie fraz, zbytnie nasycenie strony frazami, wykorzystanie fraz niezwiązanych z tematem strony to wszystko rzeczy, za które domena może zostać ukarana. To czego należy też unikać to automatycznie generowane treści, które nie dostarczają poprawnych i wartościowych treści użytkownikom stron. Przykładem są teksty tłumaczone automatycznie przez translatory, przez co są niepoprawne językowo i często niezrozumiałe. Należy też wystrzegać się duplikacji treści, a także korzystanie z tekstów kradzionych. Priorytetem jest więc tworzenie unikalnych tekstów.

Do niewłaściwych praktyk należy też podejmowanie wszystkich działań manipulacyjnych, które mają na celu prezentowanie różnej zawartości stron www użytkownikom i robotom wyszukiwarek. Do tej grupy działań można zaliczyć tzw. zwodnicze przekierowania lub maskowanie.

Rzeczą, o którą warto też zadbać jest aktywność użytkowników na naszej witrynie. Zaangażowanie internautów w komentowanie jest jak najbardziej mile widziane, o ile użytkownicy nie spamują. Dlatego też aktywność np. w zakresie publikacji komentarzy powinna być moderowana.

Linki niskiej jakości

Do niepożądanych działań należy też strategia linkowania oparta o linki niskiej wartości. Pozycjonowanie strony www na bazie takiej strategii może bardziej zaszkodzić stronie niż jej pomóc. Należy więc unikać odnośników w treściach niepowiązanych z tematyką strony, agresywnego linkowania na przykład na forach internetowych, systemów wymiany linków, ukrywania linków na stronie i innych podobnych działań.

Pozycjonowanie strony internetowej powinno się odbywać na zasadach White Hat SEO. Takie działania podejmują uczciwe agencje marketingowe. Nieetyczne działania mogą narazić stronę na duże problemy, dlatego nie warto z nich korzystać.