strona internetowa

Prowadząc jakąkolwiek działalność czy chcesz czy nie, prędzej czy później staniesz przed zadaniem uruchomienia strony internetowej opisującej Twoją firmę, ofertę, usługi. Jak się do tego zabrać?

strona internetowa

Czego potrzebujesz do założenia strony internetowej

Przede wszystkim aby założyć stronę internetową potrzebujesz trzech niezbędnych elementów:

Hosting – to miejsce na serwerze gdzie lądują pliki Twojej strony i z tego miejsca są publikowane w Internecie. Hosting jest także ważny z innego powodu. Wyszukiwarka Google zwraca coraz więcej uwagi na szybkość działania stron internetowych. Jeśli hosting będzie byle jaki, a jego wydajność pozostawi wiele do życzenia będzie Ci ciężej wybić się w rankingach wyszukiwarki. Dlatego znajdź dobrego usługodawcę, nie koniecznie drogiego.

Domena – to nic innego jak adres Twojej strony, który Twoi Klienci będą mogli wpisać w oknie przeglądarki www, znaleźć na wizytówkach, ulotkach itp. Ważne jest aby adres był możliwie krótki i łatwy do zapamiętania. Koszy domeny w zależności od jej rozszerzenia to przedział od kilkudziesięciu złotych w skali roku do kilkuset.

Pliki strony – Ostatnim elementem są pliki strony internetowej. Mogą to być klasyczne pliki html lub pliki php np. popularnych systemów CMS.

Systemy CMS

Stronę możesz założyć na wiele różnych sposobów. To co polecamy to wykorzystanie systemów CMS do zarządzania treścią. Dzięki temu zarządzanie strona będzie o wiele łatwiejsze, szybsze i efektywniejsze, ale coś za coś. Strona wykorzystująca system CMS będzie minimalnie wolniejsza od statycznej strony w html. Sam musisz zważyć korzyści jednego i drugiego rozwiązania.  Z systemów CMS polecamy takie rozwiązania jak: WordPress, Drupal, Joomla. Zwłaszcza rekomendujemy pierwszy z nich. Olbrzymie możliwości i łatwość obsługi w jednym, to największe atuty tego rozwiązania. Poza tym olbrzymia ilość materiałów edukacyjnych w Internecie także jest czynnikiem przemawiającym za. Jedną z ciekawszych stron dotyczących budowy strony internetowej jest blog o wszystko mówiącym tytule „Jak założyć stronę internetową” . Znajdziesz tu naprawdę sporą dawkę konkretnej użytecznej wiedzy, poradniki krok po kroku, filmy instruktażowe, a nawet uruchomisz hosting i zarejestrujesz domenę! Przekonasz się, że stworzenie własnej strony nie jest aż tak skomplikowane jakby mogło się wydawać. Nie koniecznie musisz inwestować w nią kwoty czterocyfrowe.

Marketing

A co dalej? Gdy już będziesz dumnym posiadaczem strony internetowej przyjdzie moment w którym zaczniesz szukać sposobów na pozyskanie ruchu. Prawda jest taka, że samo uruchomienie strony internetowej nie gwarantuje Ci niczego. Musisz więc doinwestować swój czas lub pieniądze dodatkowo w działania takie jak pozycjonowanie czy kampanie Google Ads. Jeśli dobrze to wszystko ze sobą połączysz sukces masz gwarantowany. Trzymamy kciuki!